Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety z drewna szybko się destruują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od właściwego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy efekt finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do osłony i ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny kolor drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie utworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s